Yeni Total War Oyunu Çıktı: Total War Saga: Thrones of Britannia

Oyuncular tarafından popüler bir kitleye sahip olan sevilen Total War serisinin yeni oyunu olan Total War Saga: Thrones of Britannia çıktı. İşte tüm detaylar.

Oyuncular tarafından popüler bir kitleye sahip olan sevilen Total War serisinin yeni oyunu olan Total War Saga: Thrones of Britannia çıktı. İşte tüm detaylar.

Total War serisinin yeni parçası olan ve  Total War Saga: Thrones of Britannia oyununun çok güzel bir oyun olduğunu söylemek mümkün. Oyun strateji, tarihsel ve aksiyon türündedir. Yayıncısı SEGA, geliştiricisi ise Creative Assembly üstlenmiştir. Oyun 3 Mayıs 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Yıl MS 878. Dört yanını düşmanlar sarmış İngiliz kralı Büyük Alfred, Edington Muharebesi’nde destansı bir savunma gösterdi ve Viking istilasının bıçağını köreltti. Hırpalanan ancak kırılmayan Nors cenkbeyleri Britanya toprakları boyunca mevzilendi. Şimdi aradan neredeyse 80 yıl geçmişken bu topraklar ilk kez kırılganlık gösteriyor.

Krallıklarla dolu bu adadaki her tacın altında, İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Galler’de değişimin yaklaştığı seziliyor: Fırsatlar zamanı geldi çattı. Antlaşmalar yapılacak. Savaşlar yaşanacak. Tarihin en büyük uluslarından birinin yükselişini gösteren bu destanda, talihin cilveleri yeni efsaneler doğuracak.

Krallar yükselecek. Ve aralarından yalnız biri, hükmedecek.

Tek başına ayrı bir Total War oyunu olarak geliştirilen Thrones of Britannia, modern Britanya’nın geleceğini belirleyecek tarihteki kritik anları yeniden yazmanız için size meydan okuyor. On farklı oynanabilir ulusla, Anglo-Saksonları, Gal klanlarını, Galli kabileleri veya Viking yerleşimcileri zafere taşıyacağınız yolda krallığınızı kurun ve savunun. Bugüne kadarki en detaylı Total War haritasında ittifaklar oluşturun, yeni filizlenen yerleşim yerlerini idare edin, ordular kurun, sefere çıkın ve yeni topraklar ele geçirin.

Etiketler

Yorum Yap